reklam
reklamreklam

Yurt genelinde İsrail protestoları (Binlerce kişi sokaklara çıktı)

İsrail’in Gazze’deki bir hastaneye yönelik hava saldırısının ardından yurt genelinde binlerce kişi İsrail’i protesto ediyor.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Yurt genelinde İsrail protestoları (Binlerce kişi sokaklara çıktı)

İsrail güçlerinin Gazze’de el-Ehli Baptist Hastanesi’ne düzenlediği ve 500 kişinin hayatını kaybettiği hava saldırısının arından yurt genelinde vatandaşlar İsrail’i protesto etmek için sokağa çıktı.

Ankara’da binlerce kişi İsrail Büyükelçiliği önünde toplandı. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı eylemde, elçiliğe girmeye çalışan topluluktaki bazı kişiler, polis tarafından engellenirken biber gazı ile müdahalede bulunuldu.

Öfkeli grubun bu girişimi, polis ekipleri tarafından engellendi. Eylem nedeniyle Atatürk Bulvarı ve İran Caddesi tamamen trafiğe kapandı. Polis ekiplerinin dağılmaları konusunda uyarılarda bulunmasına rağmen kalabalığın sayısı her geçen saat arttı. Uyuralar sonuçsuz kalınca polis, biber gazı ile müdahale etti.  Bunun üzerine topluluk, İsrail Büyükelçiliği binasının uzağında slogan atarak bekleyişini sürdürdü.

İstanbul’da da binlerce kişi İsrail’in hastane katliamını protesto için sokaklara çıktı.

Vatandaşlar, akşam saatlerinde ellerinde Filistin bayraklarıyla Beşiktaş’taki İsrail Başkonsolosluk binasının önüne geldi.

Hastanenin bombalanmasına tepki gösteren katılımcılar, İsrail aleyhine sloganlar attı.

Konsolosluğu çevreleyen güvenlik bariyerlerini aşmak isteyen göstericilerle polis ekipleri arasında zaman zaman arbede yaşandı. Güvenlik güçleri kalabalığı dağıtmak için biber gazı kullandı. Gösteri sırasında havai fişek ve taş da atıldı.

Alanda, Gazze’deki el-Ehli Baptist Hastanesi’ne yapılan saldırıda hayatını kaybedenler için Kur’an-ı Kerim okundu, dualar edildi.

Trafiğe kapatılan caddede çevik kuvvetin de aralarında bulunduğu polis ekipleri geniş güvenlik önlemi alırken, kalabalığın protestosu sürüyor.

İŞTE YURT GENELİNDEKİ İSRAİL PROTESTOLARINDAN KARELER

YORUM YAP