reklam
reklamreklam

Yeniden Refah’tan Kılıçdaroğlu’na tepki

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Bu Meclis’e ben Gazi Meclis demiyorum’ açıklamasına tepki göstererek “CHP Genel Başkanı’nın bu beyanını esefle karşılıyor, kınıyor ve milletimiz adına reddediyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisi gazi bir meclistir.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Yeniden Refah’tan Kılıçdaroğlu’na tepki

YENİDEN Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, Genel Başkan Fatih Erbakan’ın başkanlığında gerçekleştirilen Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu.
Kılıç, “Her türlü terör saldırısında milletimiz ile tek vücut olarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin ve güvenlik birimlerinin yanında yer aldık ve yer almaya devam edeceğiz. Hiç kimse milletimizin ve devletimizin bölücü terör örgütleriyle kararlı mücadelesini sekteye uğratamaz” diye konuştu.

Suat Kılıç, geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türkiye Büyük Millet Meclisi kürsüsünde yaptığı açıklamalarına ilişkin, şunları söyledi:

“Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye Büyük Millet Meclisi kürsüsünden talihsiz bir beyanda bulundu. ‘Bu meclis gazi meclis değildir’ dedi. CHP Genel Başkanı’nın bu beyanını esefle karşılıyor, kınıyor ve milletimiz adına reddediyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisi gazi bir meclistir. Türkiye Büyük Millet Meclisi savaşlar yöneten kahramanlıklar kazanan bir meclistir. Sakarya Meydan Muharebesi’nin manevi komutanı Türkiye Büyük Millet Meclisi’dir. Başkomutanlık Muharebesi’nin komutanı Türkiye Büyük Millet Meclisi’dir. Büyük taarruzu başlatan irade 23 Nisan 1920’de Ankara’da milletin temsilcileriyle toplanarak Kurtuluş Savaşı’nı milli mücadeleyi başlatan Türkiye Büyük Millet Meclisi’dir. Meclisimiz 15 Temmuz 2016 gecesi ülkemizin işgaline yönelik girişim karşısında bombaların hedefi olduğu halde uçaklar ve helikopterlerden atılan bombaların hedefi olduğu halde kapılarını açık tutmuş, millet iradesine sahip çıkmış, darbe girişimini püskürtmek için canlarını ortaya koyan milletvekillerinin can siper hane müdafaalarına tanıklık etmiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisi bu yönüyle de gazi bir meclistir. Cumhuriyet Halk Partisi’ni ve savrulduğu yeri esefle, üzüntüyle karşılıyoruz. ‘Yeniden Refah Partisi hem iktidarın hem muhalefetin alternatifidir’ derken aslında kastettiğimiz şeylerden biri de budur. CHP anayasanın kendisine vermiş olduğu ana muhalefet rolüne ve misyonuna rağmen hızla milletimizden uzaklaşmış, halktan kopmuş, milli ve manevi değerlerin çevresine yanaşamaz hale gelmiştir. CHP’nin ‘bu meclis gazi meclis değildir’ diyen bir anlayış tarafından yönetiliyor olmasını üzüntü verici buluyor, tarihe not ediyor, gereğini milletimize havale ediyoruz.”

YORUM YAP