reklam
reklam

Öğretmene saldırıya Bakan Tekin’den tepki

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Kocaeli’de bir öğretmene yönelik saldırıyı kınayarak, Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun (ÖMK) bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini vurguladı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Öğretmene saldırıya Bakan Tekin’den tepki

Kocaeli’nde velilerin öğretmene saldırması olayına Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’den sert tepki geldi. Tekin, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını ve adli sürecin takipçisi olacaklarını duyurdu. Ayrıca, Öğretmenlik Meslek Kanunu‘nun (ÖMK) bir an önce hayata geçirilmesi için çalışmalarının devam ettiğini ve bu sayede okullarda şiddete karşı yasal düzenlemeler yapılacağını belirtti.

Olayda Ne Oldu?

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde bulunan bir ilkokula gelen veli M.A., çocuğunun okulda arkadaşları tarafından dövüldüğünü iddia ederek sınıfa dalarak öğretmenlere hakaret etmeye ve saldırmaya başladı. Olayda diğer öğretmenlerin müdahalesiyle veli ve yakınları okuldan uzaklaştırıldı. Yaşanan olayda 3 kişi gözaltına alındı.

Bakan Tekin’den Açıklama:

Bakan Tekin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Kocaeli’nde öğretmenimize yönelik gerçekleştirilen saldırıyı kınıyor, şiddetin her türlüsüyle mücadelede kararlılığımızı yineliyorum. Bakanlık olarak bu menfur olayla ilgili soruşturmayı başlattığımız gibi adli sürecin de takipçisi olacağız.”

ÖMK ile Şiddete Son:

Tekin, ÖMK ile ilgili de açıklamalarda bulunarak şunları söyledi:

“Okullarımızın daha güvenli hale gelmesini amaçlayan ve içerisinde şiddete karşı yasal düzenlemelerin de yer aldığı yeni ÖMK’nin bir an önce hayata geçirilmesi için elimizden ne geliyorsa yapacağız.”

Veli Randevu Sistemi Hatırlatması:

Bakan Tekin ayrıca, sene başında hayata geçirilen Veli Randevu Sistemi‘nin önemini de vurgulayarak okuldaki güven ortamının sağlanması ve eğitim süreçlerinin daha sağlıklı ilerleyebilmesi için bu sistemin önemli olduğunu belirtti.

YORUM YAP