reklam
reklamreklam

İsrail’in derdi başka: Kassam: 2 esiri daha serbest bırakmak istedik, İsrail reddetti

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, Gazze Şeridi’nde tuttukları 2 İsrailli sivili serbest bırakmak istediğini ancak İsrail’in bunu reddettiğini açıklarken, İsrail Başbakanlığı bunu ‘propaganda’ olarak niteleyip yorum yapmayacaklarını belirtti.

Yayınlanma Tarihi : Google News
İsrail’in derdi başka: Kassam: 2 esiri daha serbest bırakmak istedik, İsrail reddetti

Kassam Tugayları’nın Sözcüsü Ebu Ubeyde, Telegram aracılığıyla yaptığı yazılı açıklamada, İsrail vatandaşı 2 sivili insani gerekçelerle serbest bırakmak istedikleri yönünde Katar’ı bilgilendirdiklerini ancak Tel Aviv’in bunu reddettiğini duyurdu.

Ebu Ubeyde’nin açıklamasında, serbest bırakılmak istenen kişilerin isim ve kimlik bilgileri de paylaşıldı.

Kassam Tugayları, dün serbest bıraktıkları iki ABD vatandaşı ile aynı yöntemi kullanarak iki İsrailli sivil esiri de yarın sabah teslim etmeye hazır olduklarını duyurdu.

İSRAİL’DEN AÇIKLAMA

İsrail Başbakanlık Ofisinden yapılan açıklamada ise “Hamas’ın sahte propagandasına yorum yapmayacağız. Esirleri evlerine geri getirmek için her biçimde adım atmaya devam edeceğiz.” ifadesi kullanıldı.

İsrail Dışişleri Bakanlığı Sözcülüğü Lior Haiat da yaptığı açıklamada, “bu aşamada herhangi bir yorum yapmayacaklarını” söyledi.

İsrail ordusu, abluka altındaki Gazze Şeridi’nde esir tutulan İsraillilerden 210’unun ailelerine bilgi verildiğini duyurmuştu. İsrail Ordu Sözcüsü Daniel Hagari, bu rakamın esirlerin toplam sayısı olmadığını ve İsrail ordusunun kayıp İsraillilerle ilgili bilgileri araştırdığını söylemişti. AA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

    YORUM YAP