reklam
reklam

Hakurk’ta iki PKK teröristi etkisiz hale getirildi

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), Irak’ın kuzeyindeki Hakurk’ta Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) harekat bölgesine saldırı hazırlığında olan PKK/KCK’lı teröristler Hadice Kaya ve Heva Kivelçek’i etkisiz hale getirdi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Hakurk’ta iki PKK teröristi etkisiz hale getirildi

MİT, Hadice Kaya ve Heva Kivelçek’in örgüt yöneticilerinin Hakurk’taki TSK harekat bölgesine yönelik eylem talimatlarını içeren notları taşıdığını tespit etti. Bu bilginin ardından, MİT ekibi, iki teröristi adım adım izlemeye başladı.

Örgütün Yönetim Talimatlarını Aktaracaklardı

MİT’in örgüt içindeki ajanları sayesinde, iki teröristin örgüt üst yönetiminin talimatlarını gece saatlerinde aktarmak üzere harekete geçecekleri öğrenildi. Nefes kesen bir takip sonrası, MİT, Hadice Kaya ve Heva Kivelçek’e yönelik operasyon düzenledi ve her iki teröristi etkisiz hale getirdi.

Hadice Kaya Kimdir?

Nujiyan İsyan kod adıyla bilinen Hadice Kaya, 2015 yılında PKK/KCK saflarına katıldı. 2016’da Gare’de silahlı ve ideolojik eğitim aldıktan sonra, 2018 yılında Avaşin’e geçti. Son olarak Hakurk alanında faaliyet gösteriyordu.

Heva Kivelçek Kimdir?

Diljin Azadi kod adlı Heva Kivelçek, Suriye’nin Afrin bölgesinde doğdu ve 2015 yılında çocuk yaşta örgüte katıldı. 2018 yılında Gare’de silahlı ve ideolojik eğitim aldıktan sonra, Avaşin bölgesinde suikast eğitimi aldı.

TSK’nın Başarılı Operasyonları Sürüyor

Operasyonlar başarıyla devam ederken, Türk Silahlı Kuvvetleri de sınır ötesinde terör örgütlerine darbeler indirmeye devam ediyor. Suriye’nin kuzeyindeki Fırat Kalkanı bölgesinde 5 PKK/YPG’li terörist ile Irak’ın kuzeyindeki Gara ve Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde tespit edilen 5 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi.

“Teröre ve Teröriste Hiçbir Yerde Geçit Yok”

Milli Savunma Bakanlığı, yaptığı açıklamada, teröre ve teröriste hiçbir yerde geçit olmadığını belirterek, “Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, Suriye’nin kuzeyindeki Fırat Kalkanı bölgesinde 5 PKK/YPG’li terörist ile Irak’ın kuzeyindeki Gara ve Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde tespit ettiği 5 PKK’lı teröristi etkisiz hale getirdi.” ifadelerini kullandı.

YORUM YAP