reklam
reklam

Burdur’da diyaliz skandalı: 1 kişi hayatını kaybetti, 32 hasta tedavide

Burdur Devlet Hastanesi’nde diyaliz tedavisi sonrası fenalaşan hastalardan Mustafa Demir, sevk edildiği hastanede hayatını kaybetti.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Burdur’da diyaliz skandalı: 1 kişi hayatını kaybetti, 32 hasta tedavide

Burdur Devlet Hastanesi’nde diyaliz tedavisi gören hastaların fenalaşmasıyla başlayan süreç, 70 yaşındaki Mustafa Demir’in hayatını kaybetmesiyle sonuçlandı. Olay sonrası hastaneye çağrılan 32 hastanın tedavisi sürerken, yetkililer olayın nedenini araştırmaya devam ediyor.

70 yaşındaki Mustafa Demir yaşamını yitirdi

Burdur Devlet Hastanesi’nde diyaliz tedavisi gördükten sonra fenalaşan hastalardan biri olan 70 yaşındaki Mustafa Demir, sevk edildiği Antalya Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi‘nde entübe halde tedavi görürken hayatını kaybetti. Demir, üç günlük yaşam mücadelesinin ardından yaşamını yitirdi. Diğer üç entübe hastanın ise durumlarında bir değişiklik olmadığı belirtildi.

Ne olmuştu?

25 Mayıs Cumartesi günü, 08.00-12.00 ve 12.00-16.00 seanslarında Burdur Devlet Hastanesi’nde diyaliz tedavisi gören bazı hastalar, baş dönmesi, mide bulantısı, şuur bulanıklığı ve nakil aracından inememe gibi şikayetlerle hastaneye geri dönmüştü. Hastane yönetimi, bu durumun ardından gün içinde diyalize giren tüm hastaları hastaneye çağırarak tetkik yaptı ve 33 hastayı tedbir amaçlı olarak Afyonkarahisar, Isparta, Antalya ve Bucak’ta bulunan devlet hastaneleri ile özel diyaliz merkezlerine sevk etti. Sevk edilen 33 hastanın 14’ü entübe edildi.

Soruşturma sürüyor

Burdur İl Sağlık Müdürlüğü, hastaların rahatsızlanma nedeninin henüz netlik kazanmadığını belirterek, soruşturmanın devam ettiğini bildirdi. Yapılan açıklamada, entübe olan hasta sayısının 4’e düştüğü ifade edildi.

Hasta yakınları endişeli

Olay, hasta yakınlarında büyük endişe yarattı. Diyaliz tedavisi gören hastaların sağlık durumları yakından takip ediliyor ve olaya sebep olan faktörlerin belirlenmesi için kapsamlı bir araştırma yürütülüyor.

YORUM YAP