reklam
reklamreklam

Bahçeli, Eurovision 2024’ün şampiyonuna demediğini bırakmadı

Parti grubunda gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulunan MHP lideri Devlet Bahçeli, 68. Eurovision Şarkı Yarışması’na İsviçre adına katılan ve birinci olan Nemo Mettler’i giyim kuşamından dolayı sert bir dille eleştirdi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Bahçeli, Eurovision 2024’ün şampiyonuna demediğini bırakmadı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bahçeli’nin gündeminde bu yıl 68. düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması da var.

“BİRİNCİ OLAN ERKEK SANATÇININ…”

Yarışmaya İsviçre adına katılan ve birinci olan Nemo Mettler’i giyim kuşamından dolayı sert bir dille eleştiren Bahçeli, “2024 yılı Eurovision şarkı yarışması insanlığın nasıl bir tehditle yüz yüze kaldığını belli etmiştir. Sanattan çok siyasi içerikli yarışmanın ahlaki çöküşe dönüşmesi, erkekle kadın arasında 3. türün tedavüle çıkması ibret levhası olmuştur. Marjinalliğin dozajı korkunç düzeylerdedir. Birinci olan erkek sanatçının tüylü ceket, pembe saten etekle yarışmada boy göstermesi utanç verici yozlaşmanın teyididir. Bunun adına çağdaşlık deniyorsa biz de diyoruz ki batsın böyle anlayış” ifadelerine yer verdi.

Bahçeli, Eurovision 2024'ün şampiyonuna demediğini bırakmadı

Devlet Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkan diğer satırbaşları ise şöyle;

“Çevremizde barış ve huzur kuşağının oluşması, uzun vadeli dostane ilişkiler kurulması dış politikamızın amacıdır. BM her ne kadar dünya barışının güvenliğini sağlamak kurulmuş olsa da zamanla bu tarihi pozisyonundan hızla uzaklaşmıştır. Türkiye’nin aralarında bulunduğu 80 ülke BM’ye bir tasarı sunmuşlardır. 143 ülkenin kabul 23 ülkenin çekimser ve 9 ülkenin ret oyuyla Filistin tasarını Genel Kurul’da oylanmıştır. Uluslararası toplum ezici çoğunlukla Filistin’in yanında durmuştur. Küresel vicdan İsrail saldırılarına bir nevi tepki göstermiştir.

“TERÖRİST İSTİYORSA BOY AYNASINA BAKSIN”

Netanyahu yönetimi terör arıyorsa, terörist görmek istiyorsa bir boy aynasına ilk elden bakmayı mutlaka tercih etmelidir. ABD’nin Filistin üyeliğini bir kez daha veto etmesi muhtemeldir. Uluslararası toplum kalıcı çözüm ve barışı temin etmek için mutlak suretla somut adımlar atmalıdır. Güvenlik Konseyi’nin işleyişinin daha açık olması elzem bir gerçektir.

YORUM YAP