reklam
reklamreklam

Adullah Gül: Gelişmiş bir demokrasimiz yok, Kürt sorunumuz var dedi

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ‘Kürt meselesinin, büyük bir özgüven içinde daha kapsamlı demokratik ve temel hak ve özgürlükler çerçevesinde çözümünü gerçekleştirebilseydik, bütün vatandaşlarımızın ülkeye aidiyet ve sadakatini pekiştirir ve meselenin bölgesel boyutlara varmasını, böylece uluslararası güçlerin oyunu haline gelmesini engelleyebilirdik’ dedi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Adullah Gül: Gelişmiş bir demokrasimiz yok, Kürt sorunumuz var dedi

Gül, Abdullah Gül Üniversitesi’nin düzenlediği, “Cumhuriyetin İkinci Yüzyılında Sürdürülebilir Kalkınma Sürecinde Türkiye” etkinliğinde konuştu. Gül, etkinlikte yaptığı konuşmasında; “Kürt meselesi, ekonomi ve demokrasi” mesajları verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sık sık tekrarladığı “Kürt meselesi yoktur, PKK terörü vardır” açıklamalarına karşılık “Kürt meselesi” vurgusu yapan Gül, “Gerçekten hüzün vericidir ki bir asır geçmesine rağmen Cumhuriyetimizi hala ileri, gelişmiş bir demokrasi ile henüz taçlandıramadık. Demokrasi tabii ki var Türkiye’de. Ama söylediğim ileri ve gelişmiş bir demokrasi ile ne kastedildiği gayet iyi biliniyor” diye konuştu.

“Denenmiş ve neticeleri görülmüş rasyonel, bilimsel ekonomik ve mali politikaları günlük siyasi konjonktürlerden uzak, kararlı bir şekilde uygulamak lazım” diyen Gül, “Anlamsız denemeler hem halkı yorar hem de Türkiye’ye vakit kaybettirecektir” ifadelerini kullandı.

YORUM YAP