reklam

Yargı’da nefesler tutuldu! Ilgaz parmaklıklar ardında

Yayınlanma Tarihi : Google News

Öykü BADUR / Milliyet.com.tr / Başrollerini Kaan Urgancıoğlu ile Pınar Deniz’in paylaştığı, Kanal D’nin Ay Yapım imzalı dizisi Yargı, 2 Nisan Pazar akşamı 59’uncu bölümüyle ekrana geldi. Nefes kesen sahneleriyle Yargı, sosyal medyada çok konuşuldu. Son bölümde hakkında görevi kötüye kullanma ve rüşvet alma suçlarından dolayı Ilgaz Kaya derdest edildi. Yeni bölümde Ceylin, Ilgaz’ı tutuksuz yargılatmak için elinden geleni yaparken yine bütün aile ona yardım etmek için hazırdı. İşte detaylar…

ILGAZ GÖZALTINDA

Ilgaz, alınan karar karşısında şok yaşadı. Özcan savcı, hakkında yapılan somut delillere sahip ihbar üzerine bu soruşturmanın açıldığını paylaştı. Banka hesaplarının incelendiği, yüklü miktarda girişler olduğu ve ailesine de para aktarımları yapıldığı Ilgaz’a söylendi. İmzalı dekontların dosyada bulunduğu Ilgaz’a ifade edildi. Birileri Ilgaz’ın adını kullanarak yolsuzluk yapmış ve suçu Ilgaz’ın üzerine atmıştı. Suçlamalar karşısında eli kolu bağlanan Ilgaz, gözaltına alındı.

Tetikçiyi yakalamak için Hilmi ile yaptığı anlaşma, Ilgaz’ın başına beklemediği sorunlar açtı. Ilgaz, açıklamasını savcılara yaptı. Turgut Ali, Ilgaz’ın dosyasında Özcan savcı ile ortak çalışıyordu. Ilgaz’a kurulan tuzak, işlemediği bir suçtan parmaklıklar ardına gitmesine neden oldu.

Ilgaz’ın ısrarlarına rağmen, ihbarı kimin yaptığı bilgisi kendisiyle paylaşılmadı. Savcı, Ceylin’den dosyaya vekâletnamesini koymasını istedi ve gözaltına alındığını söyledi.

İFADE ZAMANI

Savcının odası ve evinde inceleme başlatıldı. Odasından Ilgaz’ın para transferi için bankaya yolladığı iddia edilen belgenin aslı çıktı. Ceylin, parmaklıklar ardında olan eşini ziyaret etti. Odadaki belgeden bahsetti. Evden de tarihi eserin çıkmamasını diledi.

Turgut Ali tarafından Hilmi’nin gözaltına alınması, depoya baskın yapılması, Ilgaz’ın hesap cüzdanlarının incelenmesi talep edildi. Ilgaz’ın telefonunda sanal cüzdan uygulaması çıktı. Depo boştu ve Hilmi de ortada yoktu.

Eren de bu sırada Yekta’yı ziyaret etti, işin altında olup olmadığını sordu. Yekta’nın ifade vermesini ve Ilgaz’ın suçlu olmadığını söylemesini açıkça belirtti. Ömer’in odasını ziyaret eden Yekta, olayın altından onun çıkmamasını dile getirdi. Ömer birisini aradı ve bulunduğu yerden ayrılmasını istedi.

Yekta, Hilmi’yi aradı ve eşinden yurt dışına kaçtığını öğrendi. İfade için onu almaya gelen memurlarla ofisten ayrılmadan önce, Ayten’den, Ömer’i takip etmesini ve ilgisini çekecek bir şey olursa kendisine getirmesini istedi.

'Yargı' final sahnesiyle şaşırttı! 'Karımı seviyorum'

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR’Yargı’ final sahnesiyle şaşırttı! ‘Karımı seviyorum’Haberi Görüntüle

‘TAM BİR PSİKOPAT’

Ekipler eve incelemeye geldi. Metin ve Merdan, durumu Ceylin’den öğrendi. Özcan savcı, tüm elektronik cihazların ve fotoğrafını gösterdiği tarihi eserin evde bulunmasını talep etti. Hepsi alınarak evden çıkarıldı. Ceylin, Merdan ve Metin’den destek istedi. Yekta, Ömer ve Eyüp’ün eve geldiğini hatırladılar. Bunun üzerine Metin, Eyüp hakkında Tuğçe’den bilgi aldı.

Yekta, başsavcının yanına ifadeye geldi. Özcan bu durumdan rahatsız görünüyordu. Verdiği ifadede yaşananları anlattı ve yanında para alışverişi konuşulmadığını belirtti.  Yekta’nın çıkışta arabaya binmesiyle, Ceylin de bindi ve itirafını istedi. Yekta, herhangi bir şey yapmadığını söylese de Ceylin ikna olmadı. Sonunda Ömer’in yaptığını itiraf etti. Onun gerçek bir psikopat olduğunu söyledi. Kontrolsüz bir güç olduğunu ve kendisinin de korktuğunu paylaştı. Ona yardım edeceğini dile getirdi.

İMZAYI ÖMER TAKLİT ETTİ

Metin, Eyüp’ü görmek için Çınar’ın yanına geldi. Kaldığı yere baktıklarında eşyalarının olmadığı ve kaçtığı görüldü. Bu sırada Eyüp, kurye olarak Yekta’nın ofisine gitti ve Ömer’e koli götürdü. Aralarında yapılan koli alışverişi sonrası, Eyüp aldığı baskı makinasını yaktı. Ilgaz’ın imzaları da bu makinayla yapılmıştı.

Yekta, ofiste muhasebeden Ömer’in yaptığı tüm harcamaları kalem kalem istedi. Şirket adına bir taklit makinası alındığı ortaya çıktı. Her pazartesi de aynı pastaneden muzlu bir pasta aldığı ortaya çıktı. Pastaneye giden Yekta, karşısında gördüğü hasta bakım evi tabelasından Ömer’in annesi Esin Atamer’e ulaştı. Alzheimer olduğunu öğrendi, Ömer hakkında konuşmak istedi Esin’le ancak Ömer’in öldüğü bilgisini aldı.

Metin de Laçin’e ulaşarak, dinleme cihazını eve yerleştirmesini istedi.

CEYLİN’DEN İTİRAF

Yekta, Ceylin’i ziyaret ederek, Ömer’in annesinin ölmediği ve kendisinin büyük ihtimalle oğlu olmadığını, bu nedenle onlara destek olduğunu söyledi. Taklit makinasının da faturasını Ceylin’e verdi.

Ömer ve Eyüp bir araya geldi. Eyüp, onun istediği her şeyi yaptığını söyledi. Karşılığında kardeşinin katili Parla’yı istediğini belirtti.

Ceylin, Ilgaz’a sırrını anlattı. Osman ile birlikte Özge’nin öldürdüğü Kesik lakaplı adamı mezara kendilerinin koyduğunu söyledi. Ilgaz, duydukları karşısında büyük şaşkınlık yaşadı. Önce çok sinirlendi ama sonra gizlemeyip anlattığı için Ceylin’e teşekkür etti.

MESLEKTEN MEN TALEBİ

Adliyede Yekta, Ceylin’e bir önceki akşam Gemlik’e gittiğini ve Ömer’in kardeşini öldürmüş olabileceğini anlattı.

Hâkim karşısına çıkan Ilgaz’ı Ceylin savundu ve suçlamaları reddetti. Tutuksuz yargılanma talebi de hakim tarafından reddedildi.

Ömer ise bu sırada İstanbul Barosu’na, Ceylin’in Özge’ye yardımından dolayı, meslekten men edilmesi için başvuruda bulundu.

YORUM YAP