reklam

Roket alarmı Alman lideri yere yatırdı

Almanya Başbakanı Olaf Scholz’ın roket alarmı nedeniyle tüm ekibiyle birlikte yere yattı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Roket alarmı Alman lideri yere yatırdı

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, İsrail’ ziyaret etti. Almanya hükümeti ve parlamentosunun İsrail’in yanında olduğunu belirten Scholz, “İsrail’de benim için şunu vurgulamak çok önemli. Alman tarihi ve Holokost tarihi, bize İsrail’in güvenliğini destekleme sorumluluğu yüklüyor” diye konuştu.

“REHİNELERE ODAKLANDIK”

Hamas’ın elinde Alman rehineler de olduğunu ifade eden Scholz, “Bu kişilere ve diğer tüm rehinelere odaklandık ve onların serbest kalması için her şeyi yapacağız” dedi.

“BÖLGEYE SIÇRAMASINI ENGELLEMELİYİZ”

Çatışmanın bölgeye sıçraması konusunda endişeli olduklarını belirten Almanya Başbakanı, “Bu çatışmanın tüm bölgeye sıçramasını engellemeliyiz. (Bölgedeki) Her aktör, bu çatışmaya müdahil olmanın iyi bir fikir olmadığını aklına getirmeli. Bu, affedilemez bir hata olur” mesajını verdi.

GAZZE MESAJI: FARKINDAYIZ

Konuşmasında Gazze’deki duruma da değinen Scholz, “Gazze’de insanların acı çektiğinin farkındayız. Bu nedenle de masum sivillere nakdi yardım yapmamız gerektiğini söyledim. Sivil nüfus konusunda da endişeliyiz ve sivil kayıpları önlemek istiyoruz” dedi.

Scholz, Gazze’ye insani yardımların sağlanması konusunda Mısır’a da bir ziyaret gerçekleştireceğini belirtti.

İsrail Başbakanı Netanyahu da konuşmasında, Scholz’a ve Almanya’ya İsrail’e desteklerinden dolayı teşekkür ederken, tüm dünyayı Hamas’ın eylemlerini kınamaya davet etti.

ROKET ALARMI

Ziyaretlerinin ardıdan Tel Aviv’den ayrılmak için havalimanına giden Almanya Başbakanı Scholz uçağa binmek üzereyken saldırı sirenlerinin çalması üzerine tüm ekibiyle birlikte yere yattı.

YORUM YAP