reklam

İsrail, sivillerin sığındığı tarihi kiliseyi bombaladı!

Aziz Porphyrius Rum Ortodoks Kilisesi’ne yönelik saldırıda çok sayıda ölü ve yaralı olduğu bildirildi

Yayınlanma Tarihi : Google News
İsrail, sivillerin sığındığı tarihi kiliseyi bombaladı!
Kiliseden sağ kurtulanlardan Filistin’de yaşayan bir Hristiyan, “Gidecek başka yerimiz yok, evimiz bombalandı, evim yok oldu, nereye gideyim şimdi? Gidecek yerimiz kalmadı. Hiçbir yer yok. Ben Gazzeli bir hristiyanım, siz Gazze’de hristiyanları ve müslümanları bombalıyorsunuz.” diye konuştu.
İsrail’in Gazze Şeridi’nde yerinden edilenlerin sığındığı bin yıldan fazla geçmişi olan tarihi kiliseye düzenlediği saldırıda ölen ve yaralananlar olduğu belirtildi.

Gazze’deki İçişleri Bakanlığı, İsrail’in Gazze’de Rum Ortodoks Kilisesi’ni hedef aldığını duyurdu.

Yerinden edilen yüzlerce Filistinlinin sığındığı kilisede İsrail saldırısı sonucu “çok sayıda kişinin öldüğü ve yaralandığı” aktarıldı.

Filistin resmi ajansı WAFA’nın haberine göre, İsrail’in Gazze kentinin güneyindeki Ez-Zeytun Mahallesi’nde bulunan tarihi Aziz Porphyrius Rum Ortodoks Kilisesi’ne düzenlediği saldırıda 1 kız çocuğu hayatını kaybetti.

EVİ YIKILANLAR KİLİSEYE SIĞINMIŞTI

Saldırıda tarihi kilisede ciddi hasar meydana gelirken, kilisenin yakınında bulunan bir bina da yıkıldı.

Kudüs’teki Anglikan Kilisesi’ne bağlı Aziz Porphyrius Rum Ortodoks Kilisesi, İsrail’in 17 Ekim’de bombaladığı ve yüzlerce kişinin ölümüne yol açtığı El-Ehli Baptist Hastanesine yaklaşık 250 metre mesafede yer alıyor.

İsrail’in saldırdığı bölgede yaklaşık 1000 Hristiyan’ın yaşadığı ve evi yıkılanların korunmak için kiliseye ve ona bağlı binalara sığındığı biliniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

    YORUM YAP