reklam

Festival alanında rehin alınan İsrailli kız Hamas rehinelere iyi davrandı!

Gazze’ye birkaç kilometre ötedeki Negev Çölü’nde yaklaşık dört bin kişinin katıldığı, şafağa kadar sürmesi planlanan trans müzik ve danslı festival, 7 Ekim’de ‘Aksa Tufanı’ saldırısıyla birlikte çatışma ortamına dönüşmüştü. Olayla ilgili olduğu iddia edilen yeni bir ses kaydı ortaya çıktı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Festival alanında rehin alınan İsrailli kız Hamas rehinelere iyi davrandı!

7 Ekim’den bu yana en çok konuşulan şey çöldeki müzik festivali kalabalığı hedef alan baskın oldu. Festivalle ilgili soruların başında ise Hamas’ın rehin olarak elinde tuttuğu sivillerin durumunun ne olduğu sorusu geliyor.

Dünya medyasında ve sosyal medyada olayla ilgili çeşitli görüntüler ve fotoğraflar gündem olmaya devam ederken sosyal medyada yeni bir ses kaydı ortaya çıktı.

İSRAİLLİ KIZ: DİRENİŞÇİLER REHİNELERE İYİ DAVRANDI

Festival alanında Hamas tarafından rehin alınan İsrailli bir kızın İsrail radyosuyla kurulan bağlantı sonucu konuşmasının yer aldığı ses kaydı sosyal medyada viral oldu.

Sosyal medyada yer alan ses kaydının yazılı hali de paylaşıldı:

Çöldeki festivalde direnişçilerin rehin aldığı kız İsrail Radyosuna konuştu;

“Bu süre boyunca teröristler bize zarar vermediler, bize içki içme fırsatı bile verdiler ve biz panik yaparken sakinleştirdiler. Durum gerçekten çok korkutucuydu, ama şanslıydık ki kimse bize zarar vermedi. Yaklaşık iki saat boyunca herhangi bir güvenlik gücü bizimle değildi ve polisin gelmesi için beklemek zorunda kaldık. Sonunda, kurtarıldık. Şu an arkadaşlarımla birlikteyim.”
Yasmine isimli kız İsrail polisinin evleri patlattığını ve kendilerinin zor kurtulduğunu iddia ediyor.

“Polis gelince ise her tarafa ateş açmaya başladılar benimle konuşan bir silahlı adamla dışarı çıktık. Dışarıda 4 kişi ölmüştü, sanırım polis öldürmüştü onları. Sonra silahlı adamı tutukladılar ve içerideki rehinelere ve silahlı adamlara yoğun ateş açılıp hepsini öldürdüler.

Muhtemelen festival alanındaki birçok Yahudi genç yine İsrail askerleri tarafından öldürüldü.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

    YORUM YAP